Projekt Kohay’ jest spełnieniem marzeń o artystycznej autonomii.

Tu można wszystko.

Kasia Ostańska

projektant marki

Rozdział I

Geneza

Na co dzień zajmowałam się projektowaniem wnętrz i mebli, a projekty biżuterii wkładałam do szuflady. Pierwsze z nich powstawały jako szkice i modele wycinane z papieru. Dopiero później, narzędzia do projektowania przestrzennego dały mi możliwość większej swobody modelowania, a dziś odwagi do ich wdrożenia.

Moje projekty mają korzenie w architekturze.
Lubię harmonię linii, syntetyczne podejście do formy, ale ponad wszystko uwielbiam kolor.
Forma- rysuje się sama.

Odkrywanie korzeni własnych inspiracji jest niekiedy zaskakujące, jak bywa dialog z samym sobą.

Rozdział II

Inspiracje

Gdybym miała opisać jakiego charakteru biżuteria jest w ofercie Kohay’ to powiedziałabym, że powstała z zamiłowania do minimalizmu i prostych form oraz wielkiej sympatii dla stylu dekoracyjnego, teatralnego, rekwizytowego-jeśli taki jest. Uwielbiam pozornie nie pasujące do siebie zestawienia, dlatego wierzę że oferta spodoba się wszystkim, którzy lubią bawić się stylem.

Kochają kolor, kontrast i kamienie ozdobne w połączeniu z prostotą formy i wysoką jakością wykończenia.

Rozdział III

Jedność ponad podziałami

Ponad wszystko, jest mi bliska idea wolności wyboru bez oglądania się na przyjęte schematy, dlatego projekty powstały w duchu inkluzywności, bez podziału na płeć. Liczy się tylko to, że jesteśmy. 

Chciałabym by wszyscy którzy będą nosić biżuterię Kohay’, odczuwali taką samą miłość, radość i pasję jak ja w trakcie jej tworzenia.

fin

„Mam poczucie, że zakładając ulubioną biżuterię wyraźniej czujemy własną moc.”