Pierścionek idealnie dopasowany – jak zmierzyć swój rozmiar krok po kroku

Planujesz prezent-niespodziankę, ale nie wiesz, jak zmierzyć rozmiar pierścionka? W kilku prostych krokach pokażemy Ci, w jaki sposób dokonać pomiaru palca. Dzięki naszym poradom rozwiejesz wszelkie wątpliwości i unikniesz rozczarowania związanego z nietrafionym rozmiarem. Sprawdź, jak łatwo i szybko zmierzyć pierścionek, by idealnie leżał na palcu.

Rozmiar pierścionka – jak zmierzyć rozmiar palca?

Rozmiary pierścionków różnią się między sobą milimetrami. Źle zmierzony obwód palca o jeden lub dwa milimetry może sprawić, że pierścionek będzie spadał z palca, lub wręcz przeciwnie – nieprzyjemnie uciskał. Jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem? Najprostszym sposobem jest dokonanie pomiaru obwodu palca, przy użyciu centymetra. W niektórych przypadkach można też wykorzystać cienki sznurek, który owiniesz wokół palca, a następnie zmierzysz jego długość w zaznaczonym miejscu. Co ważne, należy uwzględnić szerokość stawu, przez który musi przejść pierścionek. W tym miejscu biżuteria powinna przechodzić z lekkim oporem, jednak jej ściągnięcie lub założenie nie może sprawiać większego kłopotu.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Najprostszym i zarazem najdokładniejszym sposobem, by zmierzyć prawidłowy rozmiar pierścionka, jest wizyta w salonie jubilerskim. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić obrączki, pierścionek zaręczynowy, czy oryginalny pierścionek na prezent, najlepiej jest wybrać się do jubilera. Pomiaru dokonuje się przy pomocy trzpienia miarowego, który od razu wskazuje konkretny rozmiar. W tym celu najlepiej wziąć ze sobą pierścionek bliskiej osoby na wzór. Miarka szybko pomoże uzyskać właściwą wielkość pierścionka.

Pierścionek na prezent – jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Nieco trudniej wygląda dopasowanie wielkości biżuterii, gdy chcesz kupić elegancki prezent-niespodziankę. Jak dobrać rozmiar pierścionka, jeśli nie masz gotowego wzoru? W tym przypadku najlepiej zwrócić się do bliskich znajomych – mamy, koleżanki, brata osoby, którą chcesz obdarować. Z pewnością pomogą Ci sprawdzić średnicę pierścionka lub umożliwią dokonanie pomiaru na ulubionej biżuterii. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia wielkości w salonie jubilerskim, możesz samodzielnie zmierzyć wielkość pierścionka przy pomocy suwmiarki. Należy pamiętać, że liczy się średnica wewnętrzna, a nie zewnętrzna. Gdy już zdobędziesz upragniony wzór, można go również odrysować na papierze lub materiale – to również pomoże określić właściwą wielkość.

Tabela rozmiarów pierścionków

Skutecznym sposobem, by samodzielnie sprawdzić wielkość pierścionka, jest sprawdzenie tabeli rozmiarów dostępnych w Internecie. Wystarczy jedynie znać obwód palca, aby znaleźć odpowiedni rozmiar. Otrzymaną wartość warto zweryfikować o różnych porach dnia. Palce często puchną, dlatego inny obwód możemy mieć rano, a inny po południu.

Szukasz pierścionka na prezent? A może lubisz niepowtarzalne wzory? Polska biżuteria marki Kohay’ to proste formy – minimalistyczne pierścionki, kolczyki, bransolety i broszki, które powstają w duchu inkluzywności z inspiracji stylem dekoracyjnym i teatralnym. Nasze produkty są efektem czystej pasji tworzenia i radości z powstawania nowych, nieoczywistych wzorów. Poznaj naszą wyjątkową biżuterię – Kohay’ i ciesz się życiem!